KD85XH9505BAEP LCD ANDROID TV SONY

Sony | 60" a viac | Kód: 35054563

LED televízor

Dostupnosť
Dočasne vypredané
termín doručenia vám upresníme telefonicky
3 388,79 €
2 823,99 € bez DPH
Úsmev ako dar
Za nákup získate 3389 bodov.
Televízor s rozlíšením 4K HDR, procesorom na spracovanie obrazu X1™ Ultimate, technológiou Full Array LED a systémom Acoustic Multi-Audio™

Zóny LED diód sa rozsvecujú a stlmujú nezávisle, čo prináša realistický jas a detaily tieňov
Procesor na spracovanie obrazu X1™ Ultimate umožňuje neprekonateľnú reálnosť
Zvýšenie rozlíšenia ľubovoľného obsahu na 4K s technológiou 4K X-Reality™ PRO
Zvuk zladený s obrazom prináša pohlcujúci zážitok

Reprodukuje širšiu a presnejšiu škálu farieb
Technológia TRILUMINOS využívajúca naše procesory X1 rozširuje farebné spektrum, vďaka čomu dokáže reprodukovať viac farieb ako bežný televízor. Analyzuje údaje v každej snímke a spracováva ich tak, aby boli farby ešte prirodzenejšie a presnejšie, takže obraz sa približuje realite viac než kedykoľvek predtým.

Prekrásne farby na každej strane
Sledovanie televízora zboku je teraz rovnako uspokojivé ako zo stredu. Optický dizajn vytvorený spoločnosťou Sony na ovládanie svetla podsvietenia – panel X-Wide Angle – zabezpečuje, že farby budú znázornené verne, nech pozeráte odkiaľkoľvek. Táto funkcia je k dispozícii iba v televízoroch s uhlopriečkou minimálne 139 cm (55 palcov).

Jasné a čisté rýchle scény
Na niektorých obrazovkách sa šport a rýchle akčné scény zdajú byť rozmazané. Vďaka našej najnovšej technológii X-Motion Clarity™ je všetko plynulé, jasné a čisté. Táto technológia samostatne ovláda každý okamih, optimalizuje jeho trvanie a v prípade potreby zvýši jas tak, aby vám nič neušlo.

Dokonalé rozlíšenie pri každom pozeraní
Vďaka jedinečným funkciám od Sony je možné akýkoľvek obsah konvertovať na 4K. Náš procesor X1™ Ultimate, ktorý je 2x rýchlejší ako X1™ Extreme, presne analyzuje a spracúva údaje, čím dodáva filmom v 4K realistické detaily a textúry. 4K X-Reality™ PRO pomocou jedinečnej databázy 4K konvertuje aj filmy v 2K a Full HD na vyššiu kvalitu blížiacu sa 4K. Object-based Super Resolution sa potom stará o optimalizáciu rozlíšenia jednotlivých objektov a prináša realistické textúry.

Vychutnajte si vernosť realistického kontrastu
Zistite, aký realistický môže byť obraz vďaka jemným detailom. Technológia Full Array LED rozsvecuje zóny LED diód nezávisle od seba. Vďaka tomu sú svetlé časti svetlejšie a tmavé tmavšie a vytvára sa realistickejší kontrast. Kontrast vylepšuje aj technológia X-tended Dynamic Range™ PRO, ktorá prispôsobuje jas tak, aby boli svetlé odtiene v osvetlených častiach a tmavé odtiene v tieňoch výraznejšie.

Funkcia Super Bit Mapping HDR
Svetlo pri západe slnka hrá tisíckami farieb, odtieňov a gradácií. Funkcia Super Bit Mapping HDR ich odhalí všetky. Pri sledovaní vytvára plynulý a prirodzený televízny obraz v rozlíšení 4K a bez prechodov medzi odtieňmi, ktoré sa môžu vyskytnúť v iných televízoroch.

Object-based HDR remaster
Funkcia vylepšenia objektov pomocou HDR analyzuje farbu jednotlivých objektov na obrazovke a upravuje kontrast, na rozdiel od väčšiny televízorov, v ktorých sa kontrast upravuje len podľa jednej krivky kontrastu bielej až čiernej farby. Keďže objekty sa prepracovávajú individuálne, tento televízor dokáže vytvoriť väčšiu hĺbku, výraznejšie štruktúry a realistickejší obraz.

Dual database processing
Jedna databáza sa používa na čistenie obrazu a potláča šum na obrazovke. Druhá sa používa na zvyšovanie rozlíšenia a vytvára jasnejší obraz. Tieto dve výkonné databázy na vylepšovanie obrazu spolupracujú a v reálnom čase dynamicky vylepšujú pixle. Každá databáza má desiatky tisíc referencií, ktoré sme zhromaždili pri vytváraní obsahu pre televízie a filmy, s čím máme mnohoročné skúsenosti.

Nádherne synchronizovaný obraz so zvukom
Pri bežných televízoroch s reproduktorom pod obrazovkou sa často stáva, že zvuk nie je zosynchronizovaný s obrazom. Náš systém Acoustic Multi-Audio™ pridáva dva výškové reproduktory na rozloženie zvuku do zadnej časti televízora, vďaka čomu sa zvuk prispôsobuje deju a prináša tak pohlcujúcejší zážitok. Jednotlivé zosilňovače sa ovládajú oddelene, aby sa dalo presne nastaviť rozmiestnenie zvuku reproduktora v oblastiach s vysokými tónmi, čo zlepšuje akustický tlak a stabilitu a zvyšuje realistickosť. Táto funkcia je k dispozícii v televízoroch s obrazovkou väčšou ako 139 cm (55 palcov). Ovládanie jednotlivých zosilňovačov je k dispozícii na televízoroch s veľkosťou obrazovky od 139 cm (55 palcov) do 189 cm (75 palcov).

S-Force Front Surround prináša viacrozmerný zvuk
Užite si zvuk, ktorý akoby vychádzal zo samostatného viacrozmerného priestorového reproduktora. Vďaka konverzným vstupom dokáže S-Force Front Surround virtuálne reprodukovať v TV systém priestorového reproduktora a výsledný zvuk vás úplne pohltí.

Jasné hlasy
Vďaka funkcii Voice Zoom počujete ľudí hovoriť jasne a nemusíte zvyšovať hlasitosť. Oceníte to najmä pri prehľadoch správ a dokumentárnych filmoch.

Doprajte si špičkový zvuk
Reproduktor X-Balanced Speaker bol navrhnutý tak, aby svojím výnimočným novým tvarom dopĺňal kvalitu zvuku a štíhly dizajn televízora a filmom či hudbe dodával čistý zvuk. Táto funkcia je k dispozícii len v televízoroch s veľkosťou obrazovky od 139 cm (55 palcov) do 189 cm (75 palcov).

Dokonalý obraz a zvuk v každom prostredí
Posaďte sa a vychutnajte si ten najlepší zážitok zo sledovania. Jedinečná technológia optimalizácie podľa prostredia od spoločnosti Sony automaticky prispôsobuje obraz a zvuk okolitému prostrediu.

Dizajn One Slate
Štíhly a jednoduchý dizajn One Slate pri pozeraní na obrazovku nerozptyľuje a skvelo sa hodí do každej miestnosti.

Plochý hliníkový povrch
Vďaka nemu sa sústredíte na obraz, nie televízor.

Nenápadný stojan s dvoma polohami
Náš nenápadný stojan leží na poličke a nenarúša váš zážitok zo sledovania. Vďaka možnostiam nastavenia ho môžete položiť na malú aj veľkú plochu. Táto funkcia je k dispozícii iba v modeloch s veľkosťou obrazovky od 139 cm (55 palcov) do 189 cm (75 palcov).

Zbavte sa spleti káblov
Zbavte sa spleti káblov a schovajte ich pomocou držiakov káblov, aby váš televízor vyzeral dobre spredu, zboku a aj zozadu.

Nové svety sa vám sprístupnia jedným slovom
Chcete zábavu, o akej sa vám doteraz len snívalo? Stačí povedať. Vďaka pokročilému hlasovému ovládaniu vám televízor Smart Android TV v okamihu umožní sledovať filmy a televízne relácie z aplikácií či vysielania.

Vyše 5 000 aplikácií, viac než v iných televízoroch Smart TV
V televízore Smart Android TV od spoločnosti Sony nájdete množstvo aplikácií. Vyberte si také, vďaka ktorým bude váš život zábavnejší.

Už žiadne čakanie
Aplikácie sa spúšťajú rýchlejšie a môžete medzi nimi okamžite prepínať – Netflix sa spúšťa 3-krát rýchlejšie než predtým.

Naše televízory Android TV odporúča Netflix
Netflix vytvoril spôsob, ako nájsť TV s lepším výkonom, ľahkým prístupom k aplikáciám a funkciami, vďaka ktorým je TV inteligentnejší. S televízorom Netflix Recommended TV, ktorý má samostatné tlačidlo a ovládanie hlasu, si vychutnáte obľúbené relácie a filmy.

Pripojenie k Alexe
Pripojte svoje zariadenia podporujúce službu Alexa a využite jednoduché ovládanie televízora od spoločnosti Sony bez pomoci rúk. So službou Alexa môžete televízor zapnúť, prepínať v ňom kanály, meniť hlasitosť a ovládať ďalšie funkcie.

Funguje s reproduktorom Google Home
Pripojte reproduktor Google Home a využite ovládanie televízora od spoločnosti Sony bez pomoci rúk. S reproduktorom Google Home môžete hľadať a prenášať svoje obľúbené videá do televízora od spoločnosti Sony bez toho, aby ste pohli prstom.

Funguje so zariadeniami Apple AirPlay/Apple HomeKit
Pomocou technológie Apple AirPlay môžete prenášať video a zvuk do televízora priamo zo zariadenia iPhone, iPad alebo Mac. Sledujte filmy a televízne relácie z aplikácie Apple TV, svojich obľúbených aplikácií alebo aj prehliadača Safari. Svoje fotografie môžete zdieľať s každým v miestnosti.

Odosielanie na väčšiu a lepšiu obrazovku vďaka technológii Chromecast
Chromecast umožňuje prenos obľúbených videí, hier a aplikácií z mobilného zariadenia do televízora bez zníženia kvality. Stačí ťuknúť na tlačidlo prenosu na obrazovke zariadenia so systémom Android alebo iOS a všetko, čo máte radi, môžete sledovať vo veľkom formáte. Preneste potrebný obsah a potom pokračujte v prehľadávaní pomocou telefónu alebo tabletu.

Jednoduché ovládanie s inteligentným ovládačom
Pripojte k televízoru digitálne prijímače a iné zariadenia cez HDMI a ovládajte ich inteligentným ovládačom. Vďaka tenšiemu oblejšiemu dizajnu, zabudovanému mikrofónu na hlasové ovládanie a vylepšenému rozloženiu tlačidiel je jeho používanie hračka.

Viditeľnosť aj v tme s podsvieteným diaľkovým ovládačom
Pri sledovaní televízora v tme stačí jednoducho chytiť diaľkový ovládač s integrovaným podsvietením a môžete meniť kanály či hlasitosť. Táto funkcia je k dispozícii len v televízoroch s obrazovkou väčšou ako 139 cm (55 palcov).

Google Play™: svet obsahu a aplikácií
Objavte filmy a televízne relácie, hry a mnoho iného zo služby Google Play™. Vychutnajte si veľký a stále rastúci výber aplikácií v televízore úplne novým spôsobom.

Funkcia Clear Phase na vytvorenie plynulých, vyvážených frekvencií
Televízor BRAVIA™ pomocou výkonného počítačového modelu analyzuje a kompenzuje nepresnosti v odozve reproduktora. Využíva na to vzorkovanie frekvencie reproduktora s vyššou presnosťou. Tieto informácie sa vedú späť, aby sa potlačili hraničné polohy v prirodzenej odozve reproduktora a výsledkom je čistý, prirodzený zvuk s plynulou a rovnomernou reprodukciou všetkých frekvencií.

Pripojenie Bluetooth
Pripojte k televízoru zariadenia kompatibilné s technológiou BLUETOOTH® a jednoducho si užívajte bezdrôtovú zábavu. Spárujte slúchadlá s technológiou Bluetooth s televízorom BRAVIA a vychutnajte si televízne relácie a hudbu zo svojho obľúbeného miesta – bez akéhokoľvek rušenia alebo výpadkov.

Štúdiová kvalita s režimom Netflix Calibrated Mode
Tento režim bol špeciálne vyvinutý na sledovanie originálnej tvorby služby Netflix tak, aby na televízore reprodukoval rovnakú kvalitu obrazu, akú má štúdiová nahrávka. Netflix Calibrated Mode verne zachováva filmárove predstavy aj zámer.

Poddajte sa vzrušujúcemu filmovému zážitku
Vychutnajte si filmovú kvalitu u seba doma. Dolby Vision™ oživuje scény, čím prináša autentický zážitok zo sledovania, a Dolby Atmos™ napĺňa miestnosť podmanivým priestorovým zvukom.

Zachovanie vášne filmárov
Vďaka používaniu vysokovýkonného softvéru Calman na automatickú kalibráciu od spoločnosti Portrait Displays dokáže tento televízor zachovávať farby z produkcie. Zabezpečuje tak nevídanú úroveň kalibrácie a schopnosť dolaďovať nastavenia takým spôsobom, ako to v bežných nastaveniach obrazu nebolo možné. Umožňuje vernú reprodukciu farieb, ktorá sa neodkláňa od pôvodného TV signálu a dokáže sa prispôsobiť aj najmenším zmenám farby, ku ktorým môže časom dôjsť. Tento televízor je pripravený na softvér Calman, ktorý používajú aj tvorcovia vizuálnych diel pri postprodukcii a kontrole kvality. To len ďalej dokazuje našu snahu poskytovať obraz s profesionálnou presnosťou kalibrácie farieb aj u vás doma.

Modelový rok: 2020

Rozmery a hmotnosť
Veľkosť obrazovky (uhlopriečka v palcoch): 85 palcov (84,6 palca)
VEĽKOSŤ OBRAZOVKY (UHLOPRIEČKA V CM): 215 cm
Rozmery televízora bez stojana (Š x V x H): Približne 191,0 x 109,9 x 7,4 cm
Rozmery televízora so stojanom (Š x V x H): Približne 191,0 x 117,9 x 41,2 cm
Rozmery kartónového obalu (Š x V x H): Približne 202,6 x 123,1 x 28,4 cm
Šírka stojana: Približne 176,6 cm
Rozstup otvorov VESA® (Š x V): 40,0 × 40,0 cm
Hmotnosť televízora bez stojana: Približne 46 kg
Hmotnosť televízora so stojanom: Približne 49 kg
Hmotnosť kartónového obalu (hrubá): Približne 64 kg

Možnosti pripojenia
Norma Wi-Fi®: Certifikované pre Wi-Fi štandard 802.11a/b/g/n/ac
Vstupy siete Ethernet: 1 (spodný)
Podpora profilu Bluetooth: Verzia 4.2, HID (možnosti pripojenia myši/klávesnice)/HOGP (pripojenie zariadenia s Low Energy)/SPP (Serial Port Profile)/A2DP (stereofónny zvuk) /AVRCP (diaľkové ovládanie AV)
CHROMECAST BUILT-IN: Áno
APPLE AIRPLAY: Áno
APPLE HOMEKIT: Áno
Vstupy pripojenia RF (pozemné/káblové): 1 (spodný)
Vstupy IF (satelit): 2 (spodné)
Komponentné obrazové vstupy (Y/Pb/Pr): Nie
Kompozitné obrazové vstupy: 1 (bočné)
Vstupy RS-232C: Nie
Celkový počet vstupov HDMI: 4 (1 bočný, 3 spodné)
HDCP: HDCP 2.3 (pre HDMI™ 1/2/3/4)
HDMI® CEC: Áno
Funkcie rozhrania HDMI 2.1: eARC
Spätný zvukový kanál (ARC) HDMI: Áno (eARC/ARC)
Digitálne zvukové výstupy: 1 (spodný)
Výstup slúchadiel: 1 (bočné)
Zvukový výstup: -
Výstup hlbokotónového reproduktora: -
Porty USB: 2 (bočné)/1 (spodný)
Záznam na pevný disk cez USB: Áno
Podpora formátu ovládača USB: FAT16/FAT32/exFAT/NTFS
Kodeky na prehrávanie cez rozhranie USB: MPEG1:MPEG1/MPEG2PS:MPEG2/MPEG2TS(HDV,AVCHD):MPEG2,AVC/MP4(XAVC S):AVC,MPEG4,HEVC/AVI:Xvid,MotionJpeg/ASF(WMV):VC1/MOV:AVC,MPEG4,MotionJpeg/MKV:Xvid,AVC,MPEG4,VP8.HEVC/WEBM:VP8/3GPP:MPEG4,AVC/MP3/ASF(WMA)/LPCM/WAV/MP4AAC/FLAC/JPEG;WEBM:VP9/AC4/ogg/AAC/ARW(iba Screen nail)

Obraz (panel)
Typ displeja: obrazovka LCD
Rozlíšenie displeja (V x Š, v pixeloch): 3 840 x 2 160
Pozorovací uhol (X-Wide Angle): Áno
Typ podsvietenia: Direct (Full Array LED)
Typ stlmenia podsvietenia: Lokálne ovládanie podsvietenia

Obraz (spracúva sa)
Kompatibilita s HDR (vysoký dynamický rozsah): Áno (HDR10, HLG, DolbyVision)
Procesor na spracovanie obrazu: Procesor na spracovanie obrazu X1™ Ultimate

Zlepšenie jasu:
Technológia 4K X-Reality™ PRO
Dual database processing
Technológia Object-based Super Resolution

Zlepšenie farieb:
Displej TRILUMINOS™
Super Bit Mapping™ HDR
Technológia Live Colour™
Presné mapovanie farieb

Zlepšenie kontrastu:
Technológia X-tended Dynamic Range™ PRO
Object-based HDR remaster
Zdokonalenie dynamického kontrastu

Zdokonalenie pohybu (základné Hz): X-Motion Clarity, automatický režim
Podpora videosignálu: Signál HDMI™: 4 096 x 2 160p (24, 50, 60 Hz), 3 840 x 2 160p (24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1 080p (30, 50, 60 100 120Hz), 1 080/24p, 1 080i (50, 60 Hz), 720p (30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 480p
Obrazové režimy: Živý, Štandardný, Kino, Hry, Grafika, Foto, Vlastný, Dolby Vision – svetlý, Dolby Vision – tmavý, Kalibrovaná služba Netflix
SNÍMAČ: Ľahký
NETFLIX CALIBRATED MODE: Áno

Zvuk (reproduktor a zosilňovač)
Výstupný zvukový výkon: 10 W + 10 W
Typ reproduktora: Technológia Acoustic Multi-Audio; Výškový reproduktor na rozloženie zvuku
Konfigurácia reproduktora: 2x širokopásmový (basreflexný) reproduktor, 2x výškový reproduktor

Zvuk (spracovanie)
Podpora formátu zvuku Dolby: Dolby™ Audio, Dolby™ Atmos
Podpora formátu zvuku DTS: Digitálny priestorový zvuk DTS
ACOUSTIC AUTO CALIBRATION: Áno
VOICE ZOOM: Funkcia Voice Zoom
Rádio FM: Nie
Spracovanie zvuku: Nie
Simulovaný priestorový zvuk: S-Force Front Surround
Zvukové režimy: Štandard, Dialóg, Film, Hudba, Šport, Dolby Audio
REŽIM STREDNÉHO REPRODUKTORA TELEVÍZORA: -

Softvér
Operačný systém: Android™
Zabudovaná ukladacia kapacita (GB): 16 GB

Hlasové vyhľadávanie: (Hlasové vyhľadávanie) Áno/(Zabudovaný mikrofón) Áno
Elektronický programový sprievodca (EPG): Áno
Internetový prehliadač: Vewd
Obchod s aplikáciami: Áno (Obchod Google Play)
Časovač zapnutia/vypnutia: Áno
Časovač automatického vypnutia: Áno
Teletext: Áno
Automatická kalibrácia pomocou softvéru CalMAN®: Áno
Skryté titulky (analógové/digitálne):
(Analógový) Nie
(digitálne) Titulky

Výkon a úspora energie
Hodnotenie energetickej úrovne: B
VEĽKOSŤ OBRAZOVKY (UHLOPRIEČKA V CM): 215 cm
Veľkosť obrazovky (uhlopriečka v palcoch): 85 palcov (84,6 palca)
Spotreba energie (počas prevádzky): 282 W
Ročná spotreba energie*: 391 kWh/rok
Spotreba energie (pohotovostný režim): 0,50 W
Spotreba energie (pohotovostný režim s pripojením k sieti) – koncové zariadenia: 2,00 W (Wi-Fi)/2,00 W (LAN)/0,50 W (CEC)
Pomer špičkovej svietivosti: 77 %
Obsah olova : Áno
Obsah ortuti (mg): 0,0 mg
Požiadavky na napájanie (napätie/frekvencia):
50 Hz
220 – 240 V stried.
Režim úspory energie/režim vypnutia podsvietenia: Áno
Dynamické ovládanie podsvietenia: Áno

Dizajn
DIZAJN RÁMU: Hliníkový rám
FARBA RÁMU: Čierny
Stojanový dizajn: Kovový stojan
FARBA STOJANA: Tmavá strieborná
POZÍCIA STOJANA: -
DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE: Špičkový podsvietený diaľkový ovládač

Zabudovaný tuner
Počet tunerov (pozemné/káblové): 2 (digitálne)/1 (analógový)
Počet tunerov (satelitné):
Televízny systém (analógový): B/G, D/K, I
Kanálové pokrytie tunera (analógové): 45,25 MHz – 863,25 MHz (závisí od výberu krajiny)
Televízny systém (digitálny pozemný): DVB-T/T2
Kanálové pokrytie tunera (digitálne pozemné): VHF/UHF (závisí od výberu krajiny)
Televízny systém (digitálny káblový): DVB-C
Kanálové pokrytie tunera (digitálne káblové): VHF/UHF/kábel (závisí od výberu krajiny)
Televízny systém (digitálny satelitný): DVB-S/S2
Kanálové pokrytie tunera (digitálne satelitné): Frekvencia IF 950 - 2 150 MHz
CI+: Áno

Zjednodušenie ovládania
Čítačka obrazovky: Áno
Audio Description (kláves zvuku): Áno
Skryté titulky: Titulky
Zväčšenie textu: Áno
Skratka k zjednodušeniu ovládania: Áno
Hlasové vyhľadávanie: Áno
Značka Sony

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

pružne vybavenie

Overený zákazník,

Veľmi seriózny, spoľahlivý obchod, zamestnanci sú ochotní, na otázky vedia odpovedať zrozumiteľne a kvalifikovane, odporúčam na 100%

Overený zákazník,

Spolahlivy eshop. Ako jeden z mala mal pozadovany tovar dostupny a este k tomu za dobru cenu.

Overený zákazník,