Marimex Spa Studňa 0,6l

Marimex | Chémia pre vírivky | Kód: 11313121
Predĺžená záruka
Dostupnosť
Skladom (979 ks)
doručíme do 48h
6,29 €
5,24 € bez DPH
Úsmev ako dar
+2,00 €
Za nákup získate 6 bodov.
Prípravok znižuje tvrdosť vody a zbavuje ju prebytočných minerálov (železo, mangán, meď). Vhodný predovšetkým na preventívnu aplikáciu pri napustení bazéna studničnou vodou, ktorá je veľmi bohatá na minerály. Tie pri kontakte s chlórom spôsobujú hnedý zákal bazénovej vody.

Vzhľad a zloženie:
Svetlo žltá kvapalina. Obsahuje hydroxid sodný a etyléndiamíntetraacetát tetrasodný.

Pôsobenie:
Prípravok bráni vzniku minerálnych usadenín na stenách a na dne vírivej vane. Je vhodný najmä na stabilizáciu problémových minerálov ako sú železo, meď, mangán a vápnik. Účinná látka sa na problémové minerály naviaže a zabráni tak ich nežiaducim účinkom, ako je napr. možné zafarbenie vody do hneda vplyvom oxidácie iónov železa po zachlórovaní neošetrenej studničnej vody. Pokiaľ je vírivý bazén napustený tvrdou alebo inak mineralizovanou vodou (najčastejšie studničnou vodou), dochádza k vytváraniu minerálnych usadenín. Na tieto usadeniny ľahko prisadnú najrôznejšie nečistoty, ktoré potom tvoria živnú pôdu pre rast baktérií a rias.

Návod na použitie a dávkovanie:
Prípravok aplikujte na voľnú hladinu vody pri bežiacej filtrácii. Aby bol účinok prípravku správny, použite ziskrujúce prípravky Prejasňovač najskôr 24 hodín po pridaní prípravku Studna Mineral. Pri súčasnom použití týchto prípravkov totiž dochádza k zníženiu účinnosti.

Spôsob aplikácie:
Na dosiahnutie optimálneho účinku je potrebné najskôr upraviť pH vody na cca 6,8–7,2. Prípravok účinkuje najlepšie pri pridaní do čerstvo napustenej vody, ešte pred jej prvým zachlórovaním. Prvé zachlórovanie odporúčame najskôr 24 hodín po aplikácii prípravku Studna Mineral. Počiatočná dávka je 25 ml na 1 m3 vody vo vírivom bazéne. Ak viete, že zdrojová voda pre Váš vírivý bazén je veľmi tvrdá alebo obsahuje zvýšené množstvo problémových minerálov (železo, mangán, a pod.), zvýšte počiatočnú dávku až na 75 ml na 1 m3 vody v bazéne. Vždy pri doplňovaní čerstvej vody prilejte pri zapnutej filtrácii 30 ml/1 m3 vody. Pre vírivé bazény je najvhodnejšia tvrdosť vody 160 – 240 mg/l vo forme CaCO3.

NEBEZPEČENSTVO. Dráždi kožu. Spôsobuje vážne poškodenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte po ruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Pri používaní tohto výrobku nejedzte, nepite ani nefajčite. Používajte ochranné rukavice/ochranné okuliare.

Obsah balenia:
Tekutý prípravok 0,6 l
Značka Marimex

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.

Sklad Kód Počet mj na sklade
Centálny sklad 11313121 979
Interný sklad 10 11313121 0
Interný sklad 7 11313121 0
Interný sklad 8 11313121 0
Stará Vajnorská - prevádzka osob. odberu 11313121 0

Súvisiace produkty

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Tovar som si objednal jeden deň okolo poludnia, a na druhý deň tovar doma. Paráda!!!

Overený zákazník,

Rýchle dodanie Kvalita Informovanie ohľadom dodania tovaru

Overený zákazník,

rýchlosť, komunikatívnosť

Overený zákazník,