Chcete čistú práčku a bez závad?

Správne množstvo bielizne: 

Na životnosť práčky a výsledok vplýva dodržiavanie odporúčanej kapacity práčky. Pri nesprávnom využívaní dochádza k poškodeniu tlmičov. Treba brať ohľad na nasiakavaciu schopnosť materiálu oblečenia (napr. Vlna niekoľkokrát zvýši hmotnosť po namočení) 

 

Prací cyklus na 90°C : 

Periete málo a na nízkej teplote? Síce ste šetrný k práčke ale dávate tým baktériám priestor. Odporúča sa raz za štvrťrok pustiť práčku na 90°c cyklus. Bubon nechajte prázdny, horúcou vodou sa odstránia všetky nečistoty, zápach a baktérie. Pozor pri praní bez bielizne je potrebné vypnúť žmýkanie a po dokončení pracieho cyklu nechať pootvorené  dvierka a priehradku nechať otvorené dokým sa dôkladne nevysušia. 

Čistenie filtra: 

Čistenie filtra je dôležitou činnosťou pre udržanie životnosti práčky. Výmena alebo čistenie filtra zabraňuje aby sa nečistoty dostali do vody alebo čerpadla. Ak sa filter zanesie, môže spôsobiť upchanie odtokovej hadice. Intenzívne pranie = rýchle znečistenie filtra. Odporúčame ho teda dva-tri krát za rok prečistiť. Pri čistení filter vyberte, odstráňte usadeniny a očistite ho vodou a čistiacimi prostriedkami. 

Značkové prášky a aviváž: 

Kupujte prostriedky ktoré majú dlhodobú tradíciu a osvedčenú kvalitu na trhu. Zloženie nekvalitných pracích prostriedkov obsahuje veľké množstvo nerozpustných častíc, ktoré v práčke plesnivejú a hnijú. Tento proces má za následok rýchlejšie opotrebovanie a tvorbu nepríjemného zápachu aj samotnej bielizne. 

Otvorené nie len dvierka ale aj nádržku :

Po praní je potrebné nechať otvorený nie len bubon ale aj nádržku aby ste predišli tvorbe plesní a zápachu zo zvyšku vody a vlhkosti, ktoré ostanú po praní v práčke.

Zmäkčovadlo do prania :

Pravidelným použitím zmäkčovadla do prania zamedzíte usadzovaniu vodného kameňa. Ak prostriedky na pranie neobsahujú zmäkčovadlo,  nemusíte preto kupovať drahé prostriedky na pranie. Stačí ak si kúpite balíček sódy na branie a použiť jednu polievkovú lyžicu  pri každom praní. Zamedzíte tým tvorbe vodného kameňa a bielizeň budete mať lepšie vypranú.

Vrecká na spodnú bielizeň:

Ukladajte spodnú bielizeň hlavne podprsenky s kosticami do vreciek na bielizeň určeného do prania, chránite tým práčku pred možným poškodením. ( napr.  zapadnutiu  kostíc do útrob práčky )

Kontrola vreciek:

Kvôli zabudnutým predmetom dochádza k častému poškodenie práčok. Môžu zapadnúť do bubna práčky a rozpárať  gumovú manžetu pri dverách alebo upchať a poškodiť čerpadlo. Môžu spôsobiť aj prederavenie plastovej nádrže. Preto je potrebné pred praním skontrolovať vrecká pozapínať gombíky a zipsy.

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Bohatý sortiment rôzneho tovaru za dobré ceny

Overený zákazník,

maximálna spokojnosť

Overený zákazník,

Zatiaľ dobré Tovar je privezení až domov Nemusim behať po obchodoch

Overený zákazník,