Nové energetické štítky

OD MARCA 2021 SA NA TRHU OBJAVILI PROSDUKTY S NOVÝMI ENERGETICKÝMI ŠTÍTKAMI. ČO TO ZNAMENÁ? AKÝ TO MÁ VÝZNAM? KTORÝCH VÝROBKOV SA TO TÝKA? 

https://lacne-nakupy.sk/files/upload/9ca7d9f713ed8b3cf3631d33a804a1d5/stitky-porovnanie-1100-1020x526.png

Poďme si to rozobrať postupne: 

V marci 2021 Európska komisia schválila novú podobu energetických štítkov.  vrátane vizualu. Zo spotrebičov zmizne označenie ,,+" a prejde sa k jednoduchším označeniam od A po G.  Dôvodom zmeny je hlavne voľnosť vo  vývoji inovovaných spotrebičov, ktoré budú šetriť Vašu peňaženku. 

Na čo vôbec slúži energetický štítok a prečo sa mení ?

Energetický štítok informuje o energetickej náročnosti produktu. Toto označenie sa v Európskej únii používa od roku 200. Na štítku musí byť uvedená ročná spotreba energie a energetická náročnosť výrobku. Je známe, že až 85% spotrebiteľova sa pri výbere rozhoduje podľa informácií o spotrebe produktu.

Do roku 2020 boli spotrebitelia boli zvyknutý na označenie písmenom od A do G, avšak skupina A bola mala špecifické podtriedy A+,A++ a A+++. Toto rozdelenie bolo pre spotrebiteľov mätúce. 

Zmena sa týka:

  • Umývačiek riadu
  • Vinoték
  • Chladničiek
  • Mrazničiek
  • Pračiek
  • Sušičiek
  • Elektrické displeje ako sú televízory, monitory

Nezľaknite sa. So zmenou štítku prichádza aj k zmene nárokov na jednotlivé triedy. Najúspornejšie spotrebiče pôvodne označované A+++ sa zmenili na kategórie B až D. Táto zmena ale nenastala z dôvodu, že by sa ich energetická účinnosť zhoršila. Naopak tento krok výrobcom umožňuje inovovať a postupovať vo vývoji.

Nová  vizuálna identita energetických štítkov je ďalšou zmenou, s ktorou EÚ prichádza. Táto zmena prinesie zákazníkom viac informácií o spotrebiči. Na každom spotrebiči sa povinne objaví štítok, ktorý bude uvádzať aj údaj o spotrebe vody, o skladovacej kapacite a o hluku.

Na každom štítku bude aj QR kód, ktorý po načítaní zobrazí aj ďalšie údaje. Nový EKODIZAJN. EÚ prijala ďalších 11 nariadení. Tieto opatrenia kladú dôraz na opraviteľnosť výrobku, dostupnosť náhradných dielov, uľahčenie demontáže a recyklácie.

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

rýchla komunikácia, osobné upresnenie spôsobu platby a podmienok

Overený zákazník,

Tovar som si objednal jeden deň okolo poludnia, a na druhý deň tovar doma. Paráda!!!

Overený zákazník,

Rýchle dodanie Kvalita Informovanie ohľadom dodania tovaru

Overený zákazník,